Виховна робота

Система виховної роботи гімназії №3 заснована на ідеї педагогіки життєтворчості, сприяє становленню і розвитку особистості школяра, створенню ситуації успіху та самореалізації дитини. У закладі створено громадсько-освітній простір виховання підлітків: виховання в атмосфері добра і творчості, взаємодопомоги і взаємоповаги, що дає суспільству модель ціннісних відносин.

Головна мета:

ВИХОВАННЯ САМОСТІЙНОЇ, ТВОРЧО МИСЛЯЧОЇ, ІНІЦІАТИВНОЇ,
СОЦІАЛЬНО-ВІДПОВІДАЛЬНОЇ ОСОБИСТОСТІ,
ЗДАТНОЇ ДО САМОРЕАЛІЗАЦІЇ

Інститут модернізації змісту освіти у листі від 25.07.2016 № 2.1/10-1828 надав Методичні рекомендації з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році.

У додатку до листа зауважено, що сучасна школа вимагає докорінного переосмислення усієї системи виховання, оновлення змісту, форм і методів духовного становлення особистості на основі гуманізації життєдіяльності учня, створення умов для самореалізації у різних видах творчої діяльності. Головною метою виховання особистості є підготовка учнів до повноцінного суспільного життя, яке передбачає виконання ролей громадянина, трудівника, громадського діяча, сім'янина, товариша. У відповідних розділах Методичних рекомендацій визначено зміст таких завдань і напрямів виховної роботи на 2016/2017 навчальний рік, як:

національно-патріотичне виховання

превентивне виховання

фізичне виховання

художньо-естетичне виховання

розвиток знань, світогляду, екологічних умінь, навичок і культури засобами натуралістичної роботи

підготовка підростаючого покоління до дорослого, сімейного життя

професійна орієнтація та допрофільна підготовка.

Також у додатку подано переліки навчально-методичної літератури й програм, схвалених для використання в загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладах, а також заходи, які необхідно передбачити в планах роботи навчальних закладів щодо відзначення важливих пам’ятних і ювілейних дат на 2016/2017 навчальний рік.