Літературна спілка

Літературно-творче об’єднання гімназії № 3  «Зелена лампа»  було засновано в 1992 р. Девізом стали поетичні рядки відомого українського поета Василя Симоненка:

Ми – не безліч стандартних «Я»,

А безліч всесвітів різних.

Усі роки учні активно публікувались у міських, обласних, всеукраїнських виданнях, успішно пройшли творчий конкурс на факультет журналістики університетів, багато вихованців стали членами Національної  спілки журналістів України.

Учні стали видавати свій альманах «Зелена лампа». Виникла потреба розповісти іншим – вийти за межі класного колективу, гімназії. Набула особливої гостроти та актуальності проблема системної взаємодії зі ЗМІ.

Керівник об'єднання вчитель гімназії Тимченко Світлана В'ячеславівна.

«Зелена лампа» – світ натхнення, надій багатьох гімназистів, їх батьків, учителів. Вона сприяє розкриттю за допомогою слова юними авторами свого неповторного світосприйняття, висвітленню соборів людських душ.

«Зелена лампа» – це неповторна аура кабінету російської мови та літератури, одного з найкращих у м.Дніпропетровську.

«Зелена лампа» - це сходинки творчої самореалізації гімназистів. Про це свідчать публікації. Багато юних авторів стали лауреатами конкурсів «Собори наших душ», «Світозар», «Изменим будущее», «Книжкова веселка». Світ захоплення дітей, яких об'єднала «Зелена лампа» і «Собори наших душ», багатогранний.

Об’єднання «Зелена лампа» накопичило позитивний досвід такої співпраці з газетою «Днепр вечерний», газетою «Я» Дніпропетровського палацу дітей та юнацтва, зі «Шкільним журналом», який входить до Асоціації молодіжної преси України.

7-28 жовтня 2012 р. Гречка Станіслав, Конченко Маргарита, члени об'єднання "Зеленої лампи", взяли участь у 12 Міжнародній Нараді юних дарувань Літературного інституту ім. Горького (Москва).

Літературний інститут (історична довідка) - ymniki.ru

Серед випускників - сучасний класик української літератури Ліна Костенко, вчилася в цьому унікальному інституті. Переможці конкурсу взяли участь у майстер-класах.

27-28 жовтня Гречка Станіслав, Конченко Маргарита, члени об'єднання "Зеленої лампи", взяли участь у 12 Міжнародній Нараді юних дарувань Літературного інституту ім. Горького (Москва).

Ганна Арчакова та її нова книга "Меняю мир за 7 дней"

Вітаємо учасників 13-ої Міжнародної наради юних та молодих літературних талантів, абітурієнтів Літературного інституту ім. Горького (Москва), переможців творчого конкурсу - учнів 2(6)-Б класу Арчакову Ганну, Дмитренко Поліну та Лінник Ольгу!

Більшість сторінок видання виділяється для самодіяльної творчості школярів. Творчі роботи учнів гімназії зацікавили редакцію. У 2008 році  юним авторам було вперше запропоновано презентувати  це видання на міжнародному фестивалі – тренінгу виробників дитячих, молодіжних  телепрограм та юних журналістів «Будемо разом!».  Фестиваль – це дні тренінгів,  майстер-класів, зустрічей із відомими людьми України та Росії, конкурсів. За результатами оцінок журі «Шкільний журнал» здобув перемогу в командній номінації «Краще видання для дітей та підлітків» і у 2008,2009 роках. На другий рік участі у фестивалі учні гімназії стали переможцями  серед 210 школярів із 16 міст України та Росії у номінаціях «Найактивніший учасник фестивалю», «Найкращий журналіст», «Найкращий тележурналіст», одержали спеціальну нагороду від Юніорбанку за рекламну газету та стали лауреатами в номінації «Найкращий журналіст-газетяр». Фестиваль навчив вихованців об’єднання головному – творчо працювати разом, у команді, на успіх гімназії, міста, країни.

У вересні 2010 року команда гімназії  на VІІІ відкритому фестивалі дитячих та молодіжних ЗМІ України в Донбасі «Жми на RECord!» (м.Святогорськ) отримала диплом за найкращі проблемні матеріали в номінації «Преса», а також диплом за активну участь у конкурсній програмі фестивалю в номінації «Фотожурналістика».

Учні гімназії стали переможцями молодіжного конкурсу творчих робіт, присвяченого 65 річниці Перемоги «Фашизму-нет!» та були нагороджені грамотами та подарунками у квітні 2010 року у м.Москва.

Рудий Андрій став призером Міжнародного літературно-дослідницького проекту, присвяченого 65 річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні «… И память сердца говорит» ; призером Міжнародного інтернет-конкурсу "Страница семейной славы- 2010” та конкурсу «Знаю! Помню! Горжусь!».

Учні гімназії стали переможцями Всеукраїнського конкурсу творчих робіт «И помнит мир спасенный…».

Участь у «Зеленій лампі» дає право дитині на перегляд можливостей у самовизначенні. Не тільки учні-філологи, але випускники фізико-математичних класів створюють свої оригінальні твори, стають лауреатами творчих конкурсів, вступають до творчих вузів.

Гімназія №3 покликана стати тим місцем для особистості учня і вчителя, де буде духовно збагачуватись кожен учасник навчально-виховного процесу, де буде формуватись громадянська зрілість і особиста відповідальність за свій вклад у національно- культурне відродження України, у розбудову держави.

***

______________________________________________________________________________________

Юлія Заброда, учениця 7(11)-В класу та її перша книга "Раскаленное отрочество"