Поради батькам

У юнацькому віці завжди гостро постає питання непорозумінь між батьками та дітьми. Діти від них чекають сприйняття такими, якими вони є, розуміння та підтримки. А батьки їх сварять за те, що вони зарано стають дорослими, нічого не хочуть вчити, і не слухають їх. Немає такого питання, яке б не можна було б вирішити. Тому деякі поради та рекомендації можуть стати ”швидкою допомогою” у взаємовідносинах батьків та їх дітей.

• В старшокласників виникає страх у випробуванні своїх сил та набутих знань, тому вони зараз як ніколи потребують батьківської підтримки та опіки.

• Дайте зрозуміти дитині, що ви сприймаєте її самостійність. У юнацькому віці існує дух незалежності, який робить їх стосунки у сім”ї та в школі дуже напруженими.

• Перед невідомим дорослим життям у дитини підвищується рівень тривожності та невпевненості, тому підтримуйте свою дитину, цим ви надасте їй змогу повірити у свої власні сили, це також стане одним із чинників успіху дитини при здачі екзаменів.

• Внутрішній світ дитини ще не досить стабільний, тому потребує розумних порад з боку батьків.

• Станьте авторитетом та добрим порадником для своєї дитини.

• У юнацькому віці діти вразливі та чутливі, тому недоліки і протиріччя між батьками та дітьми переживаються гостро і хворобливо.

• Розвивайте в дитини позитивні емоції, частіше даруйте їй свій час та увагу.

• Навчіть дитину адекватно реагувати на певні ситуації та явища навколишнього світу.

• Навчіть дитину усвідомлювати свої почуття, емоції, спонукати її до розмови про свої переживання та стахи.

• Для профілактики емоційного напруження слід долучити дитину до різних видів діяльності. Корисним для емоційного розслаблення є застосування гумору.

• В батьках діти завжди хочуть бачити друзів і порадників, а не диктаторів.

• Позитивне спілкування з батьками — найважливіший фактор нормального психологічного розвитку дитини.