Поради вчителям

• Поставтеся  до педагогічної праці, як до головного змісту Вашого життя. Створіть у собі вчителя!
  • Будьте ерудованими, відмінно знайте свій предмет, цікаво та доступно викладайте навчальний матеріал.
  • Умійте поважати кожного учня і бачити в ньому особистість.
  • Умійте керувати власними емоціями та розвивати позитивні почуття до дітей.
  • Навчіться любити дітей. Люблячи їх, не заробляйте дешевого авторитету всепрощенням, невимогливістю – це розбещує дітей.
  • Будьте справедливими, розумійте своїх учнів.
  • Будьте вимогливими до себе, самокритичними, не порушуйте педагогічну етику.
  • Умійте терпляче виправляти його помилки – думки, дії, вчинки; навчіться переконувати.
  • Будьте ввічливими, доброзичливими, життєрадісними, людяними.
  • Хай завжди учні бачать у вас старшого друга, порадника, людину, яка підтримає, зрозуміє, дасть пораду.
  • Ніколи не принижуйте людської гідності дитини, будьте непримиренними до подібних дій Ваших колег.
  • Станьте вимогливими та будьте витриманими у стосунках з учнями.

Поради вчителям для поліпшення настрою

1. Будьте оптимістами! Педагогіка – наука оптимістична (утім, як і будь-яка наука, песимістичний тільки дилетант).

2. Не забувайте головного: діти – істоти парадоксальні (дорослі – теж).

3. Якщо в тебе з'явилося бажання вигнати учня з класу, вийди сам.

4. Учителю, вітайся з дітьми, це дуже важливо. Тоном, яким ви говорите "здрастуй", теж можна виховувати і піднімати собі настрій.

5. Вмійте бути ледачим! Проблема педагогів у тому, що вони розвивають бурхливу діяльність, але забувають думати про себе. Пам'ятайте: думати про себе – ваш головний обов'язок.

6. Хваліть себе самого тричі на день: уранці, удень і ввечері. Застосовуйте таку магічну формулу самонавіювання: ”Я геніальний, найкращий педагог. Усім педагогам педагог, мене діти слухаються, мене батьки поважають, мене адміністрація любить, а як я сам себе люблю, цього і не висловити”.