Проект "Енергоефективні школи"

травень 2015

22 мая подвели итоги и наградили победителей совместного конкурса Днепропетровского областного совета, городского совета и компании ДТЭК «Энергосбережение для будущего», который с начала года проходил по инициативе председателя облсовета.

Участники конкурса - 20 школ Днепропетровска - получили гранты на реализацию проектов в сфере энергоэффективности, которые подготовили ученики. Призовой фонд в размере 1,1 миллиона гривен выделили из областного, городского бюджета и средств компании ДТЭК. В частности, пять школ, которые заняли первое место, получили по 90 тысяч гривен, еще пять - за второе место - по 60 тысяч гривен, все остальные школы-участники - поощрительные призы по 35 тысяч гривен.

В пятерке лидеров - гимназия №3, школа №143, школа № 91, специализированная школа №134 и школа №140. Грантовые средства они направят на повышение эффективности отопления, уменьшение потерь тепла через коридоры, утепление школьных спортзалов и кабинетов.

Квітень 2015

Энергетическая компания ДТЭК и Днепропетровский областной совет определили лучшие идеи для социальной рекламы в рамках проекта «Энергоэффективные школы». Две работы будут размещены на билбордах города, еще одна — станет основой информационной кампании в Интернет. Также определено несколько лауреатов, которые получат поощрительные призы.

Победителями конкурса социальной рекламы на тему энергоэффективности стали работы Мирошниченко Анастасии от гимназии № 3, Костюк Виктории от УВК № 131, Мерзлой Дарьи от СОШ № 50.

Фестиваль енергозбереження

Березень 2015

Класна година у 3(7) б класі

Результати конкурсу відеороликів на теми енергосбереження

Класна година «Як народжується енергія»

«Енергозбереження – питання культури та свідомості»

Факультативне заняття пілотного класу

Акція «Здай макулатуру – збережи дерево»

Енергоефективні уроки української мови

Практикум з математики «Енергетичний паспорт моєї домівки».

Конкурс відеороликів

Лютий 2015

Екскурсія на підприємство теплопостачання

Майстер клас із скапбукінгу

Виставка творчих робіт

Дівочі посиденьки

Акція з агітації жителів мікрорайону економно використовувати енергію

Конкурс соціальної реклами

Майстер клас з утеплення дверей

Круглий стіл « На порядку денному – енергозбереження»

В 1(5) а класі  пройшла цікава класна година на тему: «Наш клас за енергозбереження!»

Урок на тему: «Енергетична ефективність будівель» для учнів пілотного 3(7) в класу.

Інформаційна кампанія з економного використання електроенергії у шкільних приміщеннях

Січень 2015

Заняття учнів пілотного 3(7)-в класу з теми "Теплота та температура. Способи передачі тепла"

Новий факультатив у пілотному класі проекту "Енергоефективні школи" розпочав роботу

Увага! Конкурс соціальної реклами у рамках проекту "Енергоефектині школи"

Учнями гімназії створено спецвипуск тематичної шкільної газети    «Проект «Енергоефективні школи». До номеру увійшли інтерв'ю з учителями та учнями навчального закладуї, а також статті на теми енергоефективності.

15 січня 2015 року у гімназії №3 стартував проект "Енергоефективні школи", ініціаторами якого є компанія ДТЕК та Дніпропетровська обласна рада.   Девіз проекту: «Стань економним-почни з себе!»

Висвітлення урочистого запуску проекту "Енергоефективні школи" у ЗМІ

Газета "Зоря" та сайт gorod.dp.ua  надрукували  статтю "Енергоефективна школа. У гімназії №3 гучно стартував проект, який навчить дітей економити",  автор Альона Дрига.  Фото: Борис Дубінін

15 січня — день Х, точка відліку початку проекту. Сьогодні в школі будуть гості. Сьогодні грає музика, всі ошатні і готові проявити себе. Ще в холі в очі кидаються дитячі малюнки. «Зберігаючи електроенергію — збережемо майбутнє» написано на одній з робіт, а поруч зображено дерево з лампочками замість листя. Подібних картин тут сотні.

— Кожен клас по-своєму готувався, — говорить директор гімназії Вікторія Силіна. — Старшокласники підготували проекти з енергозбереження, писали наукові роботи по цій темі, учні молодшого віку — малювали.
В актовому залі яблуку ніде впасти. Вся школа поділилася на команди. Тепер тут навчаються не 7-В, 8-А, 10-Б …. Замість них — «Світлячки», «Промінь світла», «Енерджайзери», «Зберігайчики», «Гарячі серця». Вчителі стали «Поучайками». Приєдналися до проекту і батьки як «Надійне плече».

Повністю статтю можна прочитати за посиланням http://zorya.org.ua/p/72061

та на сайті  http://gorod.dp.ua/news/99462

До підготовки цього свята з ентузіазмом долучилися всі вчителі, учні, батьківські комітети класів. І результат виправдав усі сподівання – грандіозне свято відбулося!

Задіяні були всі учні, вчителі, значна частина батьків. Окрім святкового дійства, яке проводилося в актовій залі, заходи відбувалися в кожному класному кабінеті. Діти ставили тематичні вистави, готували інформаційні хвилинки, виготовляли постери.

І ми впевнені – на учнів,  їхніх педагогів та батьків чекає  цікава і захоплююча  робота над завданнями проекту.

Сподіваємось, що на успішну реалізацію проекту, розрахованого на п’ять місяців, в усіх нас  вистачить запалу й енергії.

Учениця інформаційного 11-Б класу Авраменко Вікторія зняла та змонтувала  цей ролік про запуск проекту ""Енергоефективні школи"