STEM-освіта - шлях до майбутнього

STEM-освіта - це:

• напрям освіти, започаткований у США у 1990-х р. з метою розвитку науково-технічних компетенцій учнів;
  • один із головних трендів у світовій освіті;
  • освіта, яка закладає інтерес до дослідницької діяльності та готує дітей до життя в технологічно розвиненому світі;
  • підготовка фахівців у галузі високих технологій і комунікацій;
  • основа інноваційного та економічного розвитку країни.

Головна мета STEM-освіти – це реалізація державної політики з урахуванням нових вимог Закону України «Про освіту» задля: посилення розвитку науково-технічного напряму в навчально-методичній діяльності на всіх освітніх рівнях, створення науково-методичної бази для підвищення творчого потенціалу молоді й професійної компетентності науково-педагогічних працівників.

Чого навчати?

Подібна система освіти вчить жити в реальному світі, вміти реагувати на зміни, критично мислити і бути розвиненою творчою особистістю.

Як навчати?

• Метод перевернутого навчання (на уроках – практика, дома – самостійне вивчення теорії)
  • Інтегровані уроки (через формування інтегрованих курсів або через об’єднання схожої тематики кількох навчальних предметів)
  • Метод проектів (дослідно-проектна діяльність)

Переваги:

• Інтегроване навчання по «темах», а не по предметах
  • Застосування знань у реальному житті
  • Активна комунікація та командна робота
  • Розвиток інтересу до технічних дисциплін
  • Креативні та ініціативні підходи до проектів
  • Міст між навчанням  і кар’єрою

STEM-освіта розвиває в представників молоді найкраще – їх потенціал. Побудувати своє успішне майбутнє в силах кожної окремої людини. Давайте допоможемо нашим учням розкрити їх потенціал.

З 18 по 22 червня в Києві відбулась перша очна літня сесія « STEM - школи – 2018»! Вчитель біології Дядюшкіна Ірина Олександрівна була обрана за мотиваційним листом та брала активну участь в сесії. 60 вчителів та 60 спікерів на 5 днів зібрали 3-ентузіастки Інституту модернізації змісту освіти: Олена Олександрівна Патрикеєва, Ірина Павлівна Василашко, Валентина Чорноморець! Щиро дякую всім організаторам, спікерам та партнерам, новим друзям, а особливо, учасникам команд: «Червоні», «Ігор та дівчата-STEM», «STEM. Must be butterfly!», «Тумба-Юмба»! На фото найяскравіші моменти п’яти днів навчання. Та найголовніше – результат співпраці. Я привезла до Дніпра, улюбленої «Гімназії №3»: кейси( науково-методичних матеріалів, розробок інтегрованих уроків, побудови комунікацій в освітньому закладі(учнями, батьками, колегами), реалізації наскрізних ліній STEM-предметів, для розробки STEM-уроків, екскурсій, квестів, матеріалів із психології, моделі STEM-освіти в освітньому закладі); корисні контакти; сертифікати! Приємно було зустріти в Києві команду з Дніпра: Бутурліну Оксану Василівну та Запорожець Ольгу Миколаївну та опанувати інтерактивні навчальні методики(хакатон та STEM-екскурсію).

30 травня вчитель біології Дядюшкіна І.О. брала участь у форумі "Розвиток жінок в STEM у місті Дніпро"в освітньому хабі та коворкінгу Spalah.  STEM-це ініціатива яка допомагає жінкам знайти своє місце в технічних спеціальностях. Мета STEM коаліції - залучення до співпраці бізнес-асоціацій, університетів, громадських організацій для розвитку ідей жіночого лідерства та конкурентоспроможності в технічній сфері. Приємно та цікаво було ознайомитись з інструментами жіночого лідерства в STEM-сферах, а також перешкодами, які трапляються на шляху жінки-науковця, жінки-програміста та жінки-викладача природничих дисциплін. До того ж, на форумі відбулась низка майстер-класів для учасниць з розвитку лідерських навичок, впевненості у власних силах і побудови успішної кар'єри. Досвід успішних жінок, що досягли успіху всупереч стереотипам, надихає! В межах форуму 12 провідних компаній Дніпра підписали важливий пакт про розвиток принципів гендерної рівності всередині корпорацій. Ініціаторoм заходу виступила Громадська Спілка STEM Coalition Ukraine в межах проекту "Технологічний пакт для розвитку жінок в STEM-компаніях". Партнери заходу - Молодіжний Центр "Освіторіум" та Gender Stream.