STEM-освіта - шлях до майбутнього

STEM-освіта - це:

• напрям освіти, започаткований у США у 1990-х р. з метою розвитку науково-технічних компетенцій учнів;
  • один із головних трендів у світовій освіті;
  • освіта, яка закладає інтерес до дослідницької діяльності та готує дітей до життя в технологічно розвиненому світі;
  • підготовка фахівців у галузі високих технологій і комунікацій;
  • основа інноваційного та економічного розвитку країни.

Головна мета STEM-освіти – це реалізація державної політики з урахуванням нових вимог Закону України «Про освіту» задля: посилення розвитку науково-технічного напряму в навчально-методичній діяльності на всіх освітніх рівнях, створення науково-методичної бази для підвищення творчого потенціалу молоді й професійної компетентності науково-педагогічних працівників.

Чого навчати?

Подібна система освіти вчить жити в реальному світі, вміти реагувати на зміни, критично мислити і бути розвиненою творчою особистістю.

Як навчати?

• Метод перевернутого навчання (на уроках – практика, дома – самостійне вивчення теорії)
  • Інтегровані уроки (через формування інтегрованих курсів або через об’єднання схожої тематики кількох навчальних предметів)
  • Метод проектів (дослідно-проектна діяльність)

Переваги:

• Інтегроване навчання по «темах», а не по предметах
  • Застосування знань у реальному житті
  • Активна комунікація та командна робота
  • Розвиток інтересу до технічних дисциплін
  • Креативні та ініціативні підходи до проектів
  • Міст між навчанням  і кар’єрою

STEM-освіта розвиває в представників молоді найкраще – їх потенціал. Побудувати своє успішне майбутнє в силах кожної окремої людини. Давайте допоможемо нашим учням розкрити їх потенціал.